«ماموستا» پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه
«ماموستا» پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه

خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه، به برگزاری مراسمات میلاد برادران و خواهران در مسجد جامع پاوه در 22 و 25 آذر ماه اشاره  کردند و گفتند: در این دو روز شاهد مراسمات عظیم و باشکوهی در این مسجد بودیم، به حقیقت این تجمع ها و بخصوص تجمع بزرگ خواهران در منطقه بی نظیر و بازتاب این جشن ها بسیار مثبت بود.

نماز جمعه مورخه 95/9/26 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، برگزار شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌های این هفته را به موضوعات «1-حیات طیبه (زندگی پاک) 2-تحدث به نعمت الهی» اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (26 آذرماه 95) که با حضور مردم نمازگزار در مسجد جامع پاوه برگزار شد، به انواع حیات انسانی از دیدگاه قرآن پرداختند و گفتند: قرآن کریم حیات انسان‌ها را به دو بخش مادی و معنوی تقسیم کرده است. تمامی انسان‌ها چه مسلمان و چه کافر و ملحد و مشرک در زندگی مادی شبیه و شریک‌اند اما در حیات طیبه و معنوی زندگی آنان متفاوت با دنیای مادی و زندگی ماده است.

ایشان رسالت رسولان را در این باب برشمردند و گفتند: خداوند پیامبران را فرستاد تا به انسان‌ها بفهمانند زندگی فقط این چندروزه و استفاده از لذایذ دنیا نیست. زندگی دیگری وجود دارد که ایمان به خدا و آخرت و رسالت پیامبران و خواندن نماز و گرفتن روزه، دادن زکات و انجام حج و خیرات و صدقات و اخلاقیات است

ماموستا قادری افزودند: پیامبران آمده‌اند بُعد معنوی زندگی انسان‌ها را تقویت کنند و کسانی را که غافل‌اند، بیدار و آنان که بیدارند را تربیت کنند و تربیت‌یافتگان را نیز به خیر و صلاح راهنمایی و آگاه کنند به جهت حرکت به‌سوی هدف.

ایشان دنیای اسلام را دچار فتنه عظیم داعش دانستند و گفتند: دشمنان دین و امنیت برای منطقه و شهرستان ما خواب‌ها دیده‌اند و حرکت بی آینده داعش هم سبب ایجاد فتنه دنیا شده است باید خیلی هوشیار باشیم.

ماموستا قادری افزودند: این فتنه زمینه را برای بسیاری از افراد دیگر فراهم کرده است. در کنار این فتنه معاملات سیاسی و دیپلماسی و مصلحت گروهی سبب شده است تا مسلمانان رنج و سختی آن را تحمل کنند

ایشان در بخش دوم خطبه‌ها در خصوص تحدث به نعمت صحبت کردند و در خصوص آیه «و أمّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فحَدِّثْ» و شأن نزول آیات سوره ضحی گفتند: روزی پیامبر اسلام (ص) با خدای خویش نجوا می‌کرد و می‌فرمود: به نوح (ع) کشتی عطا فرمودی. آتش را بر ابراهیم (ع) گلستان نمودی و به موسی (ع) عصا و ید بیضا دادی و به عیسی (ع) احیاء اموات عطا فرمودی. به من چه داده‌ای؟ خداوند فرمود: تو انسانی بودی که از زمین و آسمان خبر نداشتی و من تو را پیامبر کردم و پیام تو سراسر جهان را درنوردید درحالی‌که سایر پیامبران فقط پیامبر قوم خود بوده‌اند. تو یتیمی بودی ولی من نام تو را در کنار اسم خود قراردادم و به خود نزدیک نمودم. تو فقیر بودی و من تو را ثروت معنوی بخشیدم و این‌ها همه نعمت‌هایی است که به تو عطا نمودم.

خطیب جمعه پاوه گفتند: در کنار این نعمت‌ها خداوند به پیامبر (ص) امر می‌کند که همواره با یتیمان مهربان باش و ماندگان و فقیران را از خود نران و در مقابل نعمت‌های الهی به آنان تحدث نموده و خداوند را شاکر باش.

ایشان به بیان روایتی از پیامبر اسلام از زبان نعمان بن بشیر پرداختند و گفتند: نعمان بن بشیر می فرمایید: روزی در مدینه در خطبه حضرت حاضر شدم و فرمود: هرکس شکر کم را به‌جای نیاورد شکر زیاد را هم به‌جای نخواهد آورد و در ادامه باز فرمود: هرکس شکر مردم را به‌جای نیاورد شکر خداوند را هم به‌جای نخواهد آورد؛ و در آخر فرمودند: تحدث به نعمت الهی شکر است و ترک آن بی‌انصافی و کفر.

امامجمعه پاوه سپس به برگزاری مراسمات میلاد برادران و خواهران در مسجد جامع پاوه در 22 و 25 آذرماه اشاره کردند و گفتند: در این دو روز شاهد مراسمات عظیم و باشکوهی در این مسجد بودیم و دیروز خواهران محب رسول‌الله مسجد را پرکرده بودند و جایی برای نشستن نبود. بنده خدا را شکر کردم و از دیدن صف جماعت آن‌ها روحیه گرفتم. به حقیقت این تجمع در منطقه بی‌نظیر بود و سابقه نداشته است

ماموستا قادری گفتند: بنده اولاً از پدران و مادران و همسران این خواهران که اجازه دادند در جلسه شرکت و به پیامبر اسلام (ص) اظهار محبت کنند تشکر می‌کنم و درخواست توفیق و عزت دارم برای آن خواهران محترم که به جهت ابراز علاقه و محبت به رسول خدا (ص) در اینجا جمع شده بودند. به حقیقت بنده هردو مراسم را نعمت و آبرو برای شهرستان می‌دانم.

ایشان به بازتاب مراسم میلاد 95/9/22 اشاره کردند و گفتند: از آن روز تاکنون در کلیه مراسماتی که برای میلاد حضرت رسول (ص) گرفته شده است از عظمت و شکوه این مراسم سخن به میان آمده است و نماینده محترم ولی‌فقیه و امام‌جمعه کرمانشاه از جلسه باشکوه پاوه سخن گفته‌اند.

ماموستا قادری در ادامه از همه اقشاری که در انجام این مراسم همکاری کرده‌اند تشکر نمودند و گفتند: بنده از علمای شهرستان، فرهنگیان عزیز، دوستان عزیز سپاه، عزیزان نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی، هلال‌احمر، اعضای محترم شورای تأمین، شهرداری و اعضای محترم شورای اسلامی، صداوسیمای مرکز کرمانشاه که امسال بیش از سال‌های گذشته زحمت کشیدند، سایت‌های خبری پاوه، اداره برق، فوریت‌های پزشکی، اداره اوقاف ستاد برگزارکننده و کمیته‌های استقبال و فرهنگی و تدارکات، هنرستان فنی و هیئت تکواندوی پاوه که شکوه و عظمت و نظم برنامه حاصل زحمت آنان بود تشکر می‌کنم.

امامجمعه پاوه به نقش دو گروه در برگزاری آبرومندانه مراسم اشاره کردند و گفتند: بنده از آن عده که به انجام مراسم کمک مالی کردند و اعضای فرهنگی مسجد قباء که شبانه‌روز زحمت کشیدند تا مراسم به بهترین نحو به انجام رسد نیز متشکر و از خداوند می‌خواهم به آنان جزای خیر عطا فرماید.

ماموستا قادری در پایان به جناب آقای صفری نماینده محترم مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی که در مسجد حضور داشت، خوش‌آمد گفتند و از حضور ایشان تشکر کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

0 #1 حسینی 1395-09-28 20:20
سلام خسته نباشید آرزوی قبولی عبادات دارم
لطف کنید فایل صوتی خطبه جمعه 26 آذر را در سایت قرار دهید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

• از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
• لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.
• از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس با دفتر

استان کرمانشاه ، شهرستان پاوه ، خیابان امام محمد غزالی، دفتر امام جمعه پاوه

شبکه های اجتماعی

Template Design:Dima Group