«ماموستا» پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه
«ماموستا» پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه

خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه پاوه از شیوۀ تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری انتقاد کردند و گفتند: این آقایان محترم حریم های فردی، ملی، شخصی، خانوادگی و مذهبی را شکستند؛ درحالی‌که همه آن‌ها از رجال و شخصیت‌های محترم کشور هستند، نباید این‌گونه بر یکدیگر می‌تاختند و درس بی‌اعتمادی و تهمت و تحقیر رجال مملکت را به جوانان یاد می‌دادند.

نماز جمعه مورخه 22 اردیبهشت 96 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «1- استقامت ۲-امنیت و نقش آن در جامعه ۳-انتخابات» اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۲۲ اردیبهشت‌ماه 96) که با حضور باشکوه مردم مؤمن و نمازگزار پاوه، در مسجد جامع اقامه شد، در ابتدای سخنان خود به تعریف استقامت پرداختند و گفتند: استقامت به معنی ثبات و پایداری در عقیده و فکر و عمل و نهج و دستوری است که پذیرفته و قبول کرده‌ایم.

ماموستا قادری در ادامه در خصوص استقامت گفتند: خداوند متعال حساب ویژه‌ای در این خصوص بازکرده و ۴۹ بار در قرآن کریم آن را آورده است و درآیات عدیدۀ قرآن کریم از استقامت تعریف کرده و ما را به استقامت دعوت فرموده است.

وی افزودند: ما در شبانه‌روز حداقل ۱۷ بار با گفتن اهدنا الصراط المستقیم از خداوند بزرگ می‌خواهیم استقامت را به ما ارزانی و در کنار استقامت نیز ثبات در دین را که خیلی مهم است به ما عطا فرماید.

ایشان در ادامه به بیان داستانی از یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص) به نام سفیان بن عبدالله ثقفی پرداختند و گفتند: این صحابی جلیل‌القدر به پیامبر اسلام (ص) عرض کرد ای رسول‌الله (ص) چه کنم که سربلند دین و دنیا شوم؟ حضرت رسول (ص) فرمودند: دو کلمه به تو می‌گویم که رعایت آن‌ها سربلندی دین و دنیای تو را به همراه خواهد داشت. بگو اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمداً رسول‌الله و بعدازآن پیمان ببند براین عقیده استوار و اهل استقامت باشی.

امام‌جمعه پاوه به افراد چند چهره عصر ما اشاره کردند و گفتند: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) افراد دو چهره و دو رو را خطرناک عنوان فرموده‌اند اما امروزه باکمال تأسف شاهد هستیم که بعضی انسان‌ها هرروز با چهرۀ جدیدی وارد جامعه می‌شوند و هرروز بنا به مصلحت یک چهره و یک زبان دارند و انسان نمی‌داند به چه کسی باور داشته باشد درحالی‌که به نام دین این حرکات را انجام می‌دهند.

ماموستا قادری در ادامه به نقل حدیثی از رسول گرامی اسلام از زبان عمار یاسر صحابی مجاهد و مخلص پرداختند و گفتند: این صحابی گران‌قدر گفته است از پیامبر اسلام شنیدم؛ هرکس در دنیا دو رو باشد در قیامت خداوند به او دو زبان عطا می‌کند که چون آتش زبانه می‌کشند. پیامبر اسلام این‌گونه انسان‌های دو چهره را ذم کرده است وای به حال انسان‌های چند چهره عصر ما.

ایشان در ادامه گفتند: روزی پیامبر اسلام در میان اصحاب فرمودند: آیات سوره هود محاسن و موی سرم را سپید کرد. اصحاب گفتند چرا؟ پیامبر اسلام فرمود: در این سوره امر به استقامت شده است. خداوند بزرگ در این سوره من و امتم را به ثابت القدم بودن امر فرموده است. بنده هم عرض می‌کنم بر یک عقیده و منهج ثابت بودن بسیار مشکل است اما این سختی و یک چهرگی به‌راستی آثاری دارد که آثار آن سربلندی دنیا و عاقبت‌به‌خیری در آخرت است.

خطیب جمعه پاوه در بخش دوم خطبه‌ها به بحث امنیت پرداختند و گفتند: امنیت برای تمامی اقوام و دولت‌ها بخصوص برای ما ملت کرد خیلی مهم است؛ زیرا دیار ما همواره مورد هجمه و طمع دشمنان بوده است و به همین دلیل حساب ویژه‌ای برای امنیت باز می‌کنیم و آن را نعمت بزرگی قلمداد می‌نماییم.

ایشان در ادامه این موضوع گفتند: خداوند بزرگ درآیات قرآن کریم به امنیت و شهر امن قسم یاد نموده و می‌فرماید: یکی از کارهای مهم من این است که مسجدالحرام را آباد کرده‌ام و به آن امنیت داده‌ام تا مردم آزادانه به انجام مراسم حج بپردازند، اگر کعبه و مسجدالحرام ناامن باشند، مردم نمی‌توانند مراسم حج را به‌جای آورند و عبادت خداوند تعطیل می‌شود.

وی سپس به اهمیت مقوله امنیت در عصر کنونی اشاره کردند و افزودند: امروزه امنیت مقولۀ مهم دنیاست. در هرکجا امنیت باشد، دیانت هم هست و اوضاع اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مردم هم بهتر است و دشمن نمی‌تواند به آن کشور طمع داشته باشد.

ماموستا قادری خدای بزرگ را به خاطر وجود نعمت امنیت در کشور ایران سپاس گفتند و اعلام کردند: امروزه ما در جمهوری اسلامی امنیت داریم و در هرکجا که می‌خوابیم و شب‌ها در هر جاده‌ای گذر می‌کنیم شاهد امنیت هستیم؛ این‌ها همه آثار امنیت است. شکی نداریم که فراهم‌کنندگان این امنیت، در رأس توجیهات مقام معظم رهبری و سپس نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی میباشند که شبانه‌روز زحمت می‌کشند تا ما از نعمت امنیت استفاده نماییم.

ایشان ۱۵ شعبان که به‌عنوان روز نیروی زحمتکش امنیتی معرفی شده را به تأمین‌کنندگان امنیت در وزارت اطلاعات تبریک و عنوان کردند: بنده از دوستان وزارت اطلاعات و اداره کل اطلاعات کرمانشاه و پاوه که شب‌ها نمی‌خوابند تا ما امنیت داشته باشیم، از طرف خود و شما مردم عزیز تشکر می‌کنم و برای آنان آرزوی توفیق و عزت دارم و این روز و توفیق در برقراری امنیت را به همۀ آن‌ها تبریک عرض می‌کنم.

امام‌جمعه پاوه در بخش سوم خطبه‌ها به موضوع انتخابات پرداختند و گفتند: دکتر علی شریعتی کتابی دارند به نام «نگاهی به تاریخ فردا» این موضوع باعث تعجب است که کسی بیاید و از تاریخ آینده بگوید، چون تاریخ به گذشته ربط دارد. این موضوع با موضوع ما و انتخاب رئیس‌جمهور و شوراها یک نوع نگاه به تاریخ فردا است و ما می‌خواهیم بدانیم با انتخاب مسئولان خود در تاریخ آینده و در زندگی روزانه ما چه اتفاقی خواهد افتاد و چه تحولی در فردا ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه از شیوۀ تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری انتقاد کردند و گفتند: این آقایان محترم حریم های فردی، ملی، شخصی، خانوادگی و مذهبی را شکستند؛ درحالی‌که همه آن‌ها از رجال و شخصیت‌های محترم کشور هستند، نباید این‌گونه بر یکدیگر می‌تاختند و درس بی‌اعتمادی و تهمت و تحقیر رجال مملکت را به جوانان یاد می‌دادند.

ماموستا قادری در ادامه با بیان اینکه آقای روحانی ۱۶ سال دبیر شورای امنیت ملی بوده است و در سیاست جمهوری اسلامی بعد از مقام معظم رهبری حرف دوم را زده است، شایسته نیست به بعضی از ارگان‌های مملکت که خادم این نظام بوده و هستند، حمله کنند؛ گفتند: اگر بنده به‌جای آقای دکتر روحانی می‌بودم می‌گفتم: ای مردم ایران ممنون شما هستم مرا یکبار انتخاب کردید، بنده در این ۴ سال در ایجاد امنیت نقش داشته‌ام و در امضای برجام توجه اروپا به ایران را که کشوری جنگ‌طلب و کینه‌توز می‌دانستند، تا حد زیادی به‌سوی اعتماد هدایت و دیگر چون گذشته به‌عنوان دشمن به ما نمی‌نگرند؛ و در این مدت تجربه کاری و آشنایی با مشکلات پیدا کرده‌ام. مع‌هذا بعضی از مشکلات را نتوانسته‌ام حل کنم. اگر این بار رأی آوردم، در باب رونق اقتصادی مردم و از بین بردن بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان کار خواهم کرد.

ایشان سپس با بیان این مطلب که به نظر اینجانب صلاح ملت و مملکت در زیر سؤال بردن دولت و خدمت گذشتگان نیست و با این شیوه رأی جمع نخواهد شد؛ خطاب به آقای رئیسی نیز گفتند: اگر به‌جای شما می‌بودم، می‌گفتم: اگرچه بنده کارهای اجرایی نکرده‌ام و در سیاست داخلی و خارجی مدعی تبحر نیستم ولی در راه خدمت و دلسوزی برای نظام دریغ نداشته‌ام، اخلاصی نسبت به نظام دارم و دوست دارم اگر شما به من رأی بدهید، انرژی خود را برای شما صرف کنم و تحولی در امر اقتصادی و دفاع از مردم و مملکت ایجاد نمایم.

خطیب جمعه پاوه افزودند: اگر بنده جای آقای قالیباف بودم به مردم عرض می‌کردم؛ من از پاسداران و زحمتکشان نظام هستم و تجربۀ کار اجرایی دارم و این‌قدر به جایگاه دولت حمله نمی‌کرد. بهتر این بود می‌گفت: بنده شهردار تهران بزرگ هستم و کارهای زیادی انجام داده‌ام. اگر به من رأی بدهید، من سعی و تلاشی را که در تهران انجام داده‌ام به تمام کشور گسترش می‌دهم و دیگر حکومت و کارهای دولت را که روزی خود در آن‌ها نقش داشته‌، تخطئه نمی‌کرد و به جوانان جرئت اهانت به مسئولین را نمی‌داد.

وی در ادامه مردم اهل سنت را مردمی صادق معرفی و گفتند: مردم ما قومی صادق هستند و قطعاً همگی در انتخابات شرکت می‌کنیم زیرا خود را ایرانی می‌دانیم و به این نظام وفادار و شرکت در انتخابات را یک وظیفه مذهبی و ملی می دانیم.

ایشان با اشاره به اینکه هیچ‌کس صاحب‌رأی مردم اهل سنت نیست، گفتند: عده‌ای هستند که در طول سال در عرض اهداف جمهوری اسلامی حرکت می نمایند و نسبت به نظام سنگ‌اندازی می‌کنند و با جمهوری اسلامی کم‌لطف‌اند و حتی در یک راهپیمایی در سال شرکت نمی‌کنند، اما در ایام انتخابات ظاهر شده و سخنگوی اهل سنت می‌شوند. اینکه شرکت می‌کنند و رأی می‌دهند مبارک است، اما خود را صاحب‌رأی مردم معرفی نکنند و نگویند به‌واسطۀ تبلیغ ما بود که مردم اهل سنت رأی دادند؛ درست است مردم اهل سنت رأسی ندارند، ولی قبول نمی‌کنند هرکسی سخنگوی آن‌ها شود.

ماموستا قادری در پایان به انتخابات شورای اسلامی پاوه نیز اشاره کردند و یادآور شدند: مطلع شدم که تمامی کاندیداها به‌جز آقای کمال عزیزی تائید صلاحیت شده‌اند؛ بنده آقای عزیزی را فردی صالح، صادق و متدین می‌دانم و در دهۀ ۶۰ زحمتکش انقلاب و نظام بود و از اینکه تنها ایشان رد صلاحیت شده اند، ناراحت شدم.

وی خطاب به سایر نامزدها گفتند: به خواهران و برادرانی که صلاحیت آن‌ها تأیید شده عرض می کنم سعی کنند با حفظ حریم اخلاق و قانون، دیگران را تحقیر نکنند؛ مردم به هرکسی از آن‌ها رأی دهند و انتخاب شوند شورای ما هستند و به آن‌ها تبریک خواهیم گفت و مانند شورای سابق با آن‌ها همکاری خواهیم نمود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

• از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
• لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.
• از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس با دفتر

استان کرمانشاه ، شهرستان پاوه ، خیابان امام محمد غزالی، دفتر امام جمعه پاوه

شبکه های اجتماعی

Template Design:Dima Group